Wonen Weert
Wonen Horst Wonen Helden Wonen Roer en Maas Wonen Heuvelsteden Wonen Weert Wonen Venray Wonen Limburg Wonen Limburg VGO

Mijn straat jouw straat

 

Leefbaarheid in de buurt is een belangrijk item. Daarom werken de gemeente Weert, Punt Welzijn, de dorps- en wijkraden en Wonen Weert samen. Met een gezamenlijke aanpak willen we de wijken en dorpen enthousismeren mee te doen bij het verbeteren van de buurt.

 

Sinds dit jaar wordt door de wijk- en dorpsraden, gemeente Weert en professionele partners samen met inwoners voor elke wijk en elk dorp een leefbaarheidagenda gemaakt. Op deze agenda staan jaarlijks maximaal vijf activiteiten die de buurt voor de mensen schoner, veiliger en gezelliger moet maken. Deze activiteiten dienen allemaal uitgevoerd te kunnen worden in één jaar.

 

Kleine ergernissen
In het nieuwe coalitieprogramma van het college is de aanpak van kleine ergernissen van inwoners speerpunt van beleid. Door de komst van de leefbaarheidagenda’s is het mogelijk voor inwoners om de kleine ergernissen op de agenda te krijgen. Door samen met de professionele partners en de wijk- en dorpsraden de schouders eronder te zetten, is de kans groot dat de kleine ergernissen af zullen nemen.

 

Voorbeeld
Het startsein voor de nieuwe werkwijze werd gegeven in de nieuwe speeltuin aan de Maastrichtstraat. De inrichting van de nieuwe speelplaats is een goed voorbeeld voor de leefbaarheidagenda. Dankzij de inzet van de inwoners is deze nieuwe speelplek er gekomen. De wijkraad Groenewoud ontving tijdens het startsein de allereerste leefbaarheidagenda van de wijk Groenewoud. Ook heeft de nieuwe aanpak bij de wijkraad geleid tot twee nieuwe wijkraadleden.

 

Elke inwoner kan meedoen
Binnenkort valt bij elke inwoner van Weert een ansichtkaart in de bus. Via deze ansichtkaart kunnen zij ideeën kenbaar maken om hun eigen buurt schoner, veiliger of gezelliger te maken.

 

Meer hierover lees u op de website van de gemeente Weert.